Browsing Tag

Фросина Ременски

Ременски: Борбата на суети и борбата за влијанија и позиции во СДСМ мора да заврши

Фросина Ременски - еден од кандидатите за лидер на СДСМ во интервју за МИА вели дека она на што ќе се фокусира да го направи е да ја врати моќта во базата од каде ќе се црпе легитимитетот на одлуките.„Ќе ја свртам пирамидата наопаку.…

И Фросина Ременски кандидат за претседател во СДСМ

Екс-министерката за труд и социјална политика и поранешна потпретседателка на СДСМ - Фросина Ременски утринава поднесе кандидатура за претседател на владејачката партија. Таа е вториот кандидат за нов лидер во партијата затоа што денеска се…