Интервјуа

БАЛКАН

ЕМИСИИ

(Видео) Трилинг: Зошто некој би убил 14 годишно девојче, а би посегнал по нечиј живот за 500 евра?

Потресени од трагедијата и двојното убиство вечерашното издание на „Трилинг“ во фокусот ја стави таа тема. Вања е киднапирана, па убиена во центарот на Скопје. Монструмите не смеат да живеат во Македонија. Повеќе од три децении…

(Видео) Трилинг: ДУИ против ДУИ е најголемиот натпревар на следните избори

ОБСЕ во Скопје некомплетен, со Лавров, но без Украина и руските соседи, дипломатите не дојдоа на премиерата во Драмски на „Пикник на фронтот“. Почнаа првите тестови за идната влада, со ДУИ или без Ахмети? Зошто Мицкоски и Курти го…

(Видео) Трилинг: Дали Битиќи ќе биде премиер на Пржинската влада?

Одново имавме интересно издание на „Трилинг“. Режисерот Милчо Манчевски, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и проф. Атанаско Тунески беа соговорници во ова издание на „Трилинг“. Се ближат избори, започнува лицитацијата за…

СЦЕНА