Во Панчево цело руско семејство е мртво, ја избодел сопругата, си го задавил детето, а потоа се обесил

Синоќа околу половина час по полноќ во стан во населбата Котеж во Панчево биле пронајдени три безживотни тела на руско семејство. Како што дознаваме, постои сомнеж дека таткото (46) со остар предмет, најверојатно нож, ја убил сопругата (50) и го задавил детето (9). По злосторството, тој се самоуби.

Во станот е пронајдена грозоморна сцена – три безживотни тела.

Како што дознава „Блиц“, семејството минатата година се преселило во Панчево, а имале уредни дозволи за престој и визи.

– Нивни пријатели, исто така руски државјани, пријавиле во полиција дека не им одговараат, полицијата и пожарникарите насилно влегле во станот – вели извор на „Блица“ запознаен со истрагата.

Досега немало јавувања од тоа семејство и од соседството поради расправија и врева.