Официјално: Лионел Меси е нов играч Интер Мајами

Конечно крај на сагата – новиот клуб на Лионел Меси е Интер Мајами. Ова следува по многуте шпекулации за иднината на Аргентинецот. Како и што најавија сите светски медиуми во текот на денот, Интер Мајами е новиот клуб на Лионел Меси.

Веста претходо ја објавија сите светски медиуми, а сега пристигна изјава и од Аргентинецот.

„Одам во Интер Мајами“, изјавил Меси.

Во трансферот помогнааа гигантите „Епл“ и „Адидас“ кој е заеднички спонзор на Аргентинецот и МЛС клубот, но се уште финансиските детали не се познати.’