Бојан Јовановски на роденден, со цимерите во „Идризово“

Доцна попладнево на социјалните мрежи се појави фотографија која е направена во КПЦ „Идризово“ во Скопје, а на која, меѓудругите се гледа и Бојан Јовановски – Боки 13 заедно со неколкумина затвореници на прослава на, како што се наведува, на роденден.

Јовановски е во негов стил, во добро расположение.

Тој кој неодамна објави цела серија на отворени писма до јавноста, каде обвини за рекет и криминал во највисоките инстанци на власта и владејачката партија, а затворската казна ја издржува заедно со своите стилизирани парчиња облека и капути, кои најверојатно се ретка глетка по македонските затвори.