Џои од „Пријатели“ сменет до непрепознатливост!

Американскиот актер – Мет Лебланк, кој го толкуваше ликот на Џои Трибијани во хит серијата „Пријатели“ ретко се појавува во јавноста, но при неговото последно појавување фановите останаа вчудоневидени од неговиот изглед.

На фотката снимена во Лос Анџелес, актерот изгледа запуштено, со вишок килограми и неизбричена брада.

Со капа и со очила за сонце се обиде да се сокрие од јавноста.