По сведоштвата на Миле Јовановски, ВМРО-ДПМНЕ бара распит на Заев и Рускоска!

„Таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски самиот изјави дека на врвот на рекетарската мрежа седел Зоран Заев. Тој посочи дека Заев наредувал и управувал со обвинителството и судството.

Јовановски кажа дека Заев праќал пораки со наредби кому да се  вратат пасошите.

Воедно тој посведочи како Заев му кажал и го предупредил Бојан Јовановски дека против него е пријавен случај за рекет.

Доколку ова е вистина, тоа значи дека ниту рекет бил можен без Заев, ниту пак е правда возможно со Вилма Русковска.

Главното прашање, по сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?“ се вели во соопштението што денеска го испратија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.