Неофицијално – Хари Кејн ќе направи трансфер во Реал Мадрид, му се нуди тригодишен договор!

Англискиот напаѓач Хари Кејн заминува од Тотнем ова лето, а како негова следна дестинација се споменува Реал Мадрид кој остана без францускиот голгетер Карим Бензема.

„Кралевите“ му понудиле тригодишен договор на Кејн, а за трансферот на Тотнем ќе му исплатат 80 милиони евра.

Флорентино Перез смета дека Кејн е идеално решение за нападот на „кралскиот клуб“, кој наскоро треба да го ангажира и Каи Хаверц од Челси.

Засега нема потврда на трансферот, но се шпекулира дека двете страни се блиску до договор.