Загина мотоциклист во тешка сообраќајка во Пула

Мотоциклист загина во тешка сообраќајна несреќа во рано утринава во Пула, соопшти ПУ на Истра.

Глас Истра пишува дека се работи за помлад мотоциклист.

Несреќата се случила на улицата Арсеналска.

Повеќе детали за причините за несреќата ќе бидат познати по истрагата која е во тек.