„Голф“ падна од мост во Вардар кај Желино, се трага по патници

Автомобил марка „голф“ со кумановски регистарски таблички излета од мостот и се преврте во коритото на реката Вардар кај Желино.

Според првичните неофицијални информации, возачот возел со неприлагодена брзина.

Полицијата и пожарникарите се на местото на настанот. Автомобилот е извлечен од коритото, а се работи на пронаоѓање на возачот и проверка дали во автомобилот имало и други патници, соопштија од полицијата во Тетово.