Абазовиќ имал инспиративен разговор со Сорос

Црногорскиот премиер во технички мандат, Дритан Абазовиќ се сретна со познатиот американски бизнисмен Џорџ Сорос, објавено е на неговиот Твитер профил.

Абазовиќ на Твитер напиша дека имал инспиративен разговор со Сорос.

„Промовираме идеи и иницијативи кои водат кон мир, стабилизација и економски напредок на Западен Балкан“ – рече Абазовиќ.