Browsing Tag

Јагода Шахпаска

Шахпаска: Со Законот за недела неработен ден ги унапредуваме правата на работниците

Јагода Шахпаска - министерката за труд и социјална политика денеска во интервју за „Утрински брифинг“ рече дека со новото законско решение кое предвидува недела да биде ден за неделен одмор се унапредуваат работничките права.„Се радувам…

Шахпаска: Недела неработен ден е реалност, од 1. јануари 92 % од работниците ќе одмораат во недела

„Недела неработен ден e реалност. Владата и Министерството за труд и социјална политика го исполнија ветувањето што им го дадоа на работниците. Од први јануари, недела ќе биде ден за неделен одмор за 92% од работниците,“ порача министерката…