Browsing Tag

Сашо Мијалков

Притвор за Мијалков од 30 дена за „Плацевите на Водно“

ОЈО информира дека до скопскиот Кривичен суд поднело Предлог за определување на мерка притвор за Сашо Мијалков, по обвинение за „перење пари и други приноси од казниво дело“ во предметот познат во јавноста како „Плацовите на Водно“.„По…