100 казнети возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (02.05.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 100 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 14 санкции, 12 мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.