Силен земјотрес во Романија

Силен земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Романија, соопшти ЕМСЦ.

Земјотресот се случил нешто по 17 часот, а епицентарот бил во близина на градот Нехоју.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 136 километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.