Се преврте камион меѓу кабините на новата патарина на автопатот Миладиновци – Штип

Од засега неутврдени причини, утринава околу 10 часот на автопатот Миладиновци – Штип се превртел камион кој превезувал брашно.

Тој влетал во кабината за наплата на новата патарина, пред Штип.

Фотографиите кои се споделуваат на социјалните мрежи покажуваат дека камионот удрил и се превртел меѓу два наплатни пункта.

Од МВР информираа дека возачот не е повреден.

Полицијата е излезена на терен, случајот се проверува.