Олмо реши да потпише нов договор со бундеслигашот Лајпциг

Шпанскиот репрезентативец Дани Олмо реши да потпише нов договор со бундеслигашот Лајпциг. Ќе остане во клубот до 2027 година.

Дани Олно има отштетна клаузула од 60 милиони евра.

„Среќен сум што потпишав нов договор. Имам големи планови со Лајпциг и сакам да ги оствариме заедно“, изјави Дани Олмо.