Момче во скопски Аеродром го претепал својот врсник

На 30.05.2023 во 22.25 часот во СВР Скопје, Д.П.(40) од Скопје пријавил дека на 29.05.2023 околу 20.35 часот на подрачје на Аеродром, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.