Крешник Бектеши: Следува одлука за замрзнување на цените на производите

Владата наскоро ќе ги замрзне продажните цени на основните прехранбени производи, пред се  – брашно, шеќер, ориз, зејтин, можеби и на месото.

Ова го невести министерот за економија Крешник Бектеши во интервју за вечерното издание на тв омнибусот Трилинг.

Тој во емисијата зборува и за информациите дека лидерот на ДУИ- Али Ахмети не ја исклучува и поддршката за предвремени парламентарни избори.

Следете не на ТВ24 секој петок од 20.45 минути.