Жозе Мурињо одговори на прашање за неговата иднина во Рома

Жозе Мурињо одговори на прашање за неговата иднина во Рома.

Тренерот на римјаните се огласи по финалето на Лига Европа со Севилја (1:1, 1:4 на пенали).

-Да, сигурно ќе останам до понеделник, рече Португалецот.

Рома на 4 јуни ќе игра против Специја во последното коло од сезоната во Серија А.